Стягнення аліментів: тепер можна у рамках наказного провадження

1207-2017
Алiменти

8 липня набув чинності Закон № 2037-VIII, який передбачає спрощений порядок стягнення аліментів.

З 8 липня аліменти можна стягнути за три дні – у наказному провадженні, згідно нового Закону № 2037-VIII. Тепер аліменти можна стягнути за три дні та без участі у судових засіданнях, в рамках наказного провадження.

У рамках наказного провадження на одну дитину стягується 25% від заробітної плати платника аліментів, на двох –1\3, більше – половину заробітної плати. Якщо платник аліментів отримує набагато вищу за середньостатистичну заробітну плату, аліменти в наказному провадженні можна стягнути не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину.

Крім того збільшено мінімальний розмір аліментів із 30% від прожиткового мінімуму на дитину до 50%.

Також не потрібно сплачувати судовий збір у разі звернення до суду щодо додаткових витрат на дитину. Тепер можна подавати звернення за місцем проживання позивача. Для платника аліментів запровадять пеню у разі несплати додаткових витрат. Якщо платник аліментів не працює офіційно, то повинен сплачувати заборгованість по відсотку від середньої заробітної плати у даній місцевості.  Так само сплачуватиме аліменти платник аліментів який проживає та працює  за кордоном.

Стягнення аліментів відбуватиметься не з моменту, коли стягувач отримає рішення суду про стягнення додаткових витрат, а через 7 днів з моменту повідомлення його стягувачем про необхідність  сплатити кошти на утримання дитини. Якщо платник аліментів не сплатить гроші, пеня нараховуватиметься з наступного дня, а не як раніше, з моменту отримання рішення суду про стягнення.